Diamanťák 200 L

1 hodnocení
 
Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 9
 

Diamanťák 200 l  je víceúčelový varný kotel s příslušenstvím. Tento varný kotel s příslušenstvím je možné využít např. pro domácí destilaci vody, výrobu povidel, pro vypálení domácí pálenky nebo ostatních destilátů pomocí destilace, a dalších produktů.

Dostupnost Na objednávku (2 ks)
105 300 Kč    
Kód produktu 100018
Značka DES
Kategorie Diamanťáci ( 120 - 200 L )
Záruka 2 roky
 

Podrobný popis a skladba zařízení

Tento víceúčelový varný kotel s příslušenstvím Diamanťák 200 l se skládá z topeniště, měděného kotle s výstupem, kloubouku, samostatným vstupem na naložení kotle, spojovacího potrubí, chladiče.

 

Kotel

Kotel je nejdůležitější část celého přístroje. Kotle objemu 200 litrů je vyroben včetně mixéru, nebo chcete-li míchadla. Jedná se o jednoplášťové zpracování kotle s ohřevem na přímo. Z kotle je též vyvedena odtoková trubka zakončená vypouštěcím ventilem pro jednodušší vyprazdňování obsahu kotle. Naplňování kotle je umožněno samostatným vstupem do kotle. Tento vstup se nachází na horní části kotle. Součástí ceny tohoto modelu kotle je i prezentovaný elektromotor pro pohon míchadla.

 

Topeniště

Na spodní části topeniště se nachází otvor pro vytápění a zároveň i topeniště s dvířky. Je tedy možné vytápět jak plynem - zasunutím odpovídajícího hořáku do příslušného otvoru, tak tuhými palivy - přikládáním do topeniště. Vzhledem k přítomnosti vysokých teplot, doporučujeme, aby se spodní část topeniště překryla šamotovou cihlou, čímž se prodlužuje životnost topeniště, v případě vytápěním plynem. Otvor pro odvod spalin je umístěn na protilehlém straně od přístupu k topeništi.

 

Chladící nádoba - chladič

Chladící nádoba je nádoba vyrobena z nerezové oceli, tloušťka 0,8 mm, ve které se nachází 18 svislých trubiček z nerezové oceli, a která se plní studenou vodou. Spodní konec trubky vystupuje z nádoby. Nádoba je uzpůsobena tak, aby umožnila nepřetržitou cirkulaci studené vody, aby tak docházelo k maximální efektivitě chlazení. Ve spodní části chladiče je šoupátkový ventil. Chladič má tři nohy.

Hmotnost 131 kg
Tloušťka dna kotle a čistota použité mědi 4 mm (měď 99,96 %)
Tloušťka pláště kotle a čistota použité mědi 1,5 mm (měď 99,96 %)
Tloušťka horní části kotle a čistota použité mědi 1,5 mm (měď 99,96 %)
Tloušťka víka kotle a čistota použité mědi 2 mm (měď 99,96 %)
Tloušťka vložky kotle a čistota použité mědi 2 mm (měď 99,96 %)
Chladič 0,8 mm (nerezová ocel 4301)
Parametry spojovacího potrubí a čistota použité mědi Ø40 x 1 mm x 2500 mm (měď 99,96%)
Parametry vertikálních trubek v chladiči kotle a použitý materiál Ø10 x 1 mm x 1000 mm (nerezová ocel 4301)
Počet chladících trubiček 18
Topeniště 1,5 mm (ocel válcovaná za studena)
Vypouštěcí ventil "4 (mosaz)
Elektromotor pro míchadlo Ocelový elektromotor 0.12kW/14rpm
 
Provozovatel webu Extercom s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.