Profík 160 L

Neohodnoceno
 
Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 11
 

Profík 160 l je víceúčelový varný kotel s příslušenstvím. Tento varný kotel s příslušenstvím je možné využít např. pro domácí destilaci vody, výrobu povidel, pro vypálení domácí pálenky nebo ostatních destilátů pomocí destilace, a dalších produktů.

Dostupnost Na objednávku (3 ks)
48 750 Kč    
Kód produktu 100014
Značka DES
Kategorie Profíci (100 - 200 L)
Záruka 2 roky
 

Podrobný popis a skladba zařízení

Tento víceúčelový varný kotel s příslušenstvím Profík 160 l se skládá z topeniště, měděného kotle s výstupem, kloubouku, samostatným vstupem na naložení kotle, spojovacího potrubí, chladiče.

 

Kotel

Kotel je nejdůležitější část celého přístroje. Kotle objemu 160 litrů je vyroben včetně mixéru, nebo chcete-li míchadla. Jedná se o jednoplášťové zpracování kotle s ohřevem na přímo. Z kotle je též vyvedena odtoková trubka zakončená vypouštěcím ventilem pro jednodušší vyprazdňování obsahu kotle. Naplňování kotle je umožněno samostatným vstupem do kotle. Tento vstup se nachází na horní části kotle. U tohoto modelu kotle je také možné přikoupit elektromotor, který je vidět na obrázku. Nicméně tento elektromotor u tohoto konkrétního modelu kotle není součástí zveřejněné ceny. 

 

Topeniště

Na spodní části topeniště se nachází otvor pro vytápění a zároveň i topeniště s dvířky. Je tedy možné vytápět jak plynem - zasunutím odpovídajícího hořáku do příslušného otvoru, tak tuhými palivy - přikládáním do topeniště. Vzhledem k přítomnosti vysokých teplot, doporučujeme, aby se spodní část topeniště překryla šamotovou cihlou, čímž se prodlužuje životnost topeniště, v případě vytápěním plynem. Otvor pro odvod spalin je umístěn na protilehlém straně od přístupu k topeništi.

 

Chladící nádoba - chladič

Chladící nádoba je nádoba vyrobena z nerezové oceli, tloušťka 0,8 mm, ve které se nachází 18 svislých trubiček z nerezové oceli, a která se plní studenou vodou. Spodní konec trubky vystupuje z nádoby. Nádoba je uzpůsobena tak, aby umožnila nepřetržitou cirkulaci studené vody, aby tak docházelo k maximální efektivitě chlazení. Ve spodní části chladiče je šoupátkový ventil. Chladič má tři nohy.

Hmotnost 126 kg
Tloušťka dna kotle a čistota použité mědi 1 mm (měď 99,96 %)
Tloušťka pláště kotle a čistota použité mědi 0,8 mm (měď 99,96 %)
Tloušťka horní části kotle a čistota použité mědi 1 mm (měď 99,96 %)
Tloušťka víka kotle a čistota použité mědi 0,8 mm (měď 99,96 %)
Tloušťka vložky kotle a čistota použité mědi 0,8 mm (měď 99,96 %)
Chladič 0,8 mm (nerezová ocel 4301)
Parametry spojovacího potrubí a čistota použité mědi Ø40 x 1 mm x 2500 mm (měď 99,96%)
Parametry vertikálních trubek v chladiči kotle a použitý materiál Ø10 x 1 mm x 1000 mm (nerezová ocel 4301)
Počet chladících trubiček 18
Topeniště 1,5 mm (ocel válcovaná za studena)
Vypouštěcí ventil "4 (mosaz)
Elektromotor pro míchadlo Možná instalace Ocelový elektromotor 0.12kW/14rpm
 
Provozovatel webu Extercom s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.